Wtorek, 23 czerwca 2026
Imieniny: Wanda, Józef, Albin
pochmurno
12°
A A A
Poprzednia Następna
Seminarium "Aktywne Rady Seniorów"

Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Szubin pan Jan Kostecki wraz ze swoim Zastępcą panem Aleksandrem Bąkiem uczestniczyli w dwudniowym seminariom w bydgoskim ratuszu.

Przedstawiciele rad seniorów z wielu miast Polski i gmin województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się w gościnnej Bydgoszczy, aby rozmawiać o roli środowisk senioralnych i ich reprezentacji w ogólnie rozumianym życiu społecznym. Organizatorem seminarium pod nazwą „Aktywne Rady Seniorów ważnym ogniwem partycypacji społecznej” było Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów z Krakowa, we współpracy z Bydgoską Radą Seniorów.

Gości powitali między innymi zastępczyni prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz i Poseł na Sejm RP, Jan Szopiński. Dyrektorka Biura Aktywności Społecznej, Dorota Glaza zaprezentowała zebranym formy aktywności rad seniorów na przykładzie bydgoskim. W kolejnej części wystąpili seniorzy-eksperci z zakresu administracji, prawa czy polityki społecznej. Wykłady sprzyjały dyskusji na temat optymalnych form funkcjonowania rad seniorów w przestrzeni struktur organizacyjno-prawnych samorządów różnego szczebla.

Dalszy program konferencji, poza rozmowami tematycznymi, obejmował także wzajemną integrację, jako ważny element międzygminnej współpracy. Miasto Bydgoszcz miało okazję zaprezentować podczas seminarium bogate doświadczenia w tym zakresie, związane w funkcją lidera Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, które pośród wielu płaszczyzn działalności, podejmuje ważne projekty sąsiedzkiej polityki senioralnej.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności