Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
14°
A A A
Poprzednia Następna
Medale dla Wolontariuszy

5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza po raz pierwszy w Gminie Szubin wręczone zostały Medale Wolontariusza Gminy Szubin przyznane w obszarze usług społecznych. Kandydatów do medali nominowała Rada Seniorów Gminy Szubin, Placówka Wsparcia Dziennego oraz Korpus Wsparcia Seniorów Gminy Szubin. Odznaczenia dokonał Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski.

W kategorii osoby niepełnoletnie/dzieci kandydatkę wskazał Korpus Wsparcia Seniorów Gminy Szubin. Medal otrzymała uczennica Zespołu Szkół im. Prof. E. Chroboczka Kinga Chojna ze Smolnik.

Wśród młodzieży wyróżnione zostały wolontariuszki Placówki Wsparcia Dziennego w Szubinie Aleksandra Dominiak i Julia Dulka z Szubina.

W grupie osób dorosłych odznaczono wolontariuszki Korpusu Wsparcia Seniorów Gminy Szubin: Dorotę Piechocką z Szubina oraz ś.p. Izabellę Sulińską z Drogosławia.

Rada Seniorów nominowała do Medalu osoby spośród najstarszych mieszkańców gminy. Uhonorowano mieszkankę Szubina Marię Dziuba oraz Ryszarda Łobodę z Chomętowa. Dekoracji dokonał przewodniczący Rady Jan Kostecki w asyście Burmistrza Szubina.

Uroczystość skłoniła do podsumowania pierwszej edycji Korpusu Wsparcia Seniorów w gminie Szubin. Podziękowania wolontariuszom KWS wręczyła Dyrektor MGOPS Szubin Renata Michalak. Dyplomy za współpracę wręczone zostały przedstawicielom 3 organizacji pozarządowych współpracujących z OPS przy realizacji KWS: Stowarzyszenie Seniorów Gminy Szubin, Stowarzyszenie Mieszkańcy Gminy Szubin oraz Stowarzyszenie "Nasz Zamość". Wyróżniono też pracowników OPS zaangażowanych w realizację KWS. Program był w Gminie Szubin wdrażany  pilotażowo, koordynowała go Marzena Mierzwińska z MGOPS Szubin.

Ze środków KWS - Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 - ufundowano najpotrzebniejsze artykuły spożywcze na zbliżające się Święta seniorom wspartym przez Korpus oraz Koperty Życia. Paczki na zakończenie uroczystości wręczyli Burmistrz Szubina oraz Dyrektor MGOPS Szubin.

Galeria zdjęć

Seniorka wyróżniona medalem w towarzystwie Przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Szubin i Burmistrzem Szubina. Przewodniczący Rady Seniorów dekoruje seniorkę Medalem Wolontariusza Gminy Szubin 2022 w kategorii seniorskiej. Wyróżnieni medalami Wolontariusz Roku Gminy Szubin 2022 wraz z najbliższymi i VIPami

Pozostałe aktualności