Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
23°
A A A
Poprzednia Następna
Gościnnie w Bergen

W lipcu Burmistrz Szubina Marusz Piotrkowski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Szubinie Anną Kijowską uczestniczył w obchodach Święta Bractwa Kurkowego w niemieckim mieście Bergen.

Obchody mają wieloletnią tradycję i są najważniejszym świętem w mieście. W trakcie kilkudniowego święta wybierani są: Król Korpusu, Król Miasta, Ministrowie oraz Król Dzieci i Młodzieży. Uroczystościom towarzyszą imprezy kulturalne, występy muzyczne oraz przemarsze w tradycyjnych strojach ulicami miasta. Po raz pierwszy w historii obchodów Święta Bractwa Kurkowego tytuł wywalczyła kobieta - Królową Miasta 2023 została Claudia Dettmar-Müller  (burmistrz Bergen).

Galeria zdjęć

1689689354928 1689689274899 1689689274947 1689689354919 1689689275023

Pozostałe aktualności