Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
14°
A A A
Poprzednia Następna
Zakup węgla

Szanowni Mieszkańcy,

Gmina Szubin przystąpiła do procesu pozyskania węgla po preferencyjnych cenach, który będzie mógł być rozdystrybuowany naszym mieszkańcom na zasadach określonych w ustawie.

Od dzisiaj (02.01.2023 r.) został wszczęty nabór wniosków od osób, które są zainteresowane zakupem paliwa węglowego (groszek i orzech).

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych z dnia 1 grudnia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego w przypadku gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. nie dokonano takiego zakupu w ilości mniejszej niż 1500 kg, to ilość paliwa stałego niezakupionego w ramach limitu:

1)      do dnia 31 grudnia 2022 r. – nie więcej niż 1500 kg,

2)      od dnia 1 stycznia 2023 r. – nie więcej niż 1500 kg.

W przypadku gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego albo dokonano takiego zakupu w ilości mniejszej niż 1500 kg, to ilość paliwa stałego niezakupionego w ramach limitu określonego wyżej powiększa się o ten limit.

Wnioski będą dostępne na stronie internetowej oraz w tut. Urzędzie, który należy złożyć w biurze 31 B (1 piętro).

Pozostałe aktualności