Rocznice ślubu bywają obchodzone przez szczęśliwe pary na równi z urodzinami czy imieninami - radośnie. Bo to jest w istocie święto. Święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania. Ta wyjątkowa okazja była powodem spotkania 12 maja 2022r. w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Szubinie. Świętowano rocznicę 50 - lecie pożycia małżeńskiego Państawa Jadwigi i Romana Guzińskich oraz 54. rocznicę pożycia małżeńskiego Państwa Gabrieli i Jerzego Kubisiak.
Dostojnych Jubilatów i przybyłych na uroczystość gości w imieniu władz Szubina Pana Mariusza Piotrkowskiego Burmistrza Szubina i Pani Wioletty Borys-Stachowiak Zastępcy Burmistrza powitała Danuta Musiał Kierownik USC. Składając Jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia podziękowała im za pracę na rzecz rodziny, za zapewnienie jej bytu i przekazanie młodszym pokoleniom wartości ważnych dla stworzenia dobrej rodziny. Następnie Pan Mariusz Piotrkowski Burmistrz Szubina składając gratulacje podkreślił, że jubileusz pożycia małżeńskiego jest piękny i ważny dla całej społeczności lokalnej, stanowi wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń.
Kulminacyjnym punktem uroczystości była dekoracja małżonków medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawanymi przez Prezydenta RP. Wzniesiono na cześć Jubilatów toast, któremu towarzyszyło tradycyjne „Sto lat”, wręczono pamiątkowe upominki, dyplomy i kwiaty.
Po zakończonej uroczystości Jubilaci wraz z towarzyszącymi bliskimi zostali zaproszeni na chwilę wspomnień przy kawie.
Serdecznie dziękujemy Jubilatom i ich Rodzinom za udział w spotkaniu, życzymy kolejnych jubileuszy w zdrowiu i otoczeniu najbliższych.