77. rocznica Dnia Zwycięstwa
Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Zastępcą Wiolettą Borys-Stachowiak, Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Szubinie Remigiuszem Kasprzakiem oraz delegacją przedstawicieli Rady Seniorów Gminy Szubin i instytucji kultury złożyli kwiaty i znicze pod pomnikami w Szubinie. 8 maja obchodziliśmy 77. rocznicę Narodowego Dnia Zwycięstwa - zakończenia II wojny światowej.
Wiązanki kwiatów i znicze zostały złożone pod następującymi pomnikami w Szubinie:
- Pomnik Niepodległości
- Pomnik Upamiętnienia miejsca męczeństwa
- Pomnik pomordowanych w lasku kcyńskim
- Pomnik Ofiar Zbrodni Hitlerowskich i Komunistycznych w latach 1939 – 1989
- Pomnik i mogiła - Szubin 'Ofiarom zbrodni hitlerowskich 1939 – 1945