Dzień 27 maja ustanowiony został przez Sejm RP w 2000 roku „Dniem Samorządu Terytorialnego”.
Z tej okazji składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy współtworzyli i tworzą samorząd gminy Szubin.
Wierzę, że praworządność, demokracja i dobro lokalnej społeczności będą nadal wyznaczały dalszą drogę dla rozwoju naszej gminy. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się pomyślnie zrealizować wszystkie zaplanowane inwestycje.
Dziękuję za Państwa zaangażowanie i codzienną pracę, ale również za cierpliwość, zrozumienie i umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby lokalnych społeczności. Życzę dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Burmistrz Szubina, Mariusz Piotrkowski