Poprzednia Następna
XLIII sesja Rady Miejskiej za nami

W czwartek, 3 marca br. o godz. 11:00 w Szubińskim Domu Kultury odbyła się XLIII sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady poprowadziła Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady. Sekretarzem obrad był Wiceprzewodniczący Robert Rynarzewski.

Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.

Następnie Mariusz Piotrkowski – Burmistrz Szubina przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej w okresie od 27 stycznia do 2 marca 2022 r.

W dalszej części posiedzenia przedstawiono sprawozdania z działalności Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Rewizyjnej za 2021 rok.

Następnie radni podjęli uchwały:

  •  w sprawie poparcia niepodległości i suwerenności Ukrainy;
  • w sprawie wyrażenia woli udziału w pracach nad przygotowaniem wielofunduszowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla okresu programowania UE 2021-2027;
  • w sprawie nadania nazw drogom wewnętrznym, położonym w miejscowości Małe Rudy, gmina Szubin;
  • w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Szubin;
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego dotyczącego przekazania miastu Bydgoszcz zadania własnego gminy Szubin z zakresu utrzymania czystości i porządku w gminie, polegającego na zagospodarowaniu bioodpadów";
  • w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek przy granicy obrębów: Szubin Miasto i Wolwark, gmina Szubin;
  • w sprawie uchwalenia „Aktualizacji założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Szubin na lata 2013-2028”;
  • zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin;
  • zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2022 rok;
  • w sprawie przyjęcia Programu osłonowego ”Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 w gminie Szubin.

Na zakończenie w wolnych głosach poruszono dyskusję w sprawie pomocy dla obywateli z Ukrainy. Radni w geście solidarności zebrali pieniądze dla przybywających do nas uchodźców. Mieszkaniec Szubina podziękował Burmistrzowi za realizację wielu inwestycji w mieście.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności