Poprzednia Następna
Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji

Przypominamy, że do 30 czerwca 2022 r. właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Deklaracje do CEEB można złożyć:

a) w formie online poprzez stronę: zone.gunb.gov.pl (formularz deklaracji podpisać należy przez profil zaufany lub e-dowód osobisty),

DEKLARACJA ONLINE

b) w formie papierowej za pośrednictwem urzędu gminy:

  • drogą pocztową - ul. Kcyńska 12, 89 – 200 Szubin,
  • osobiście – biuro nr 4,  tel.: 52 391 – 07 - 03.

Szczegółowe informacje na temat zgłoszenia można znaleźć na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego lub tutaj.

Zgodnie ze stanem na dzień 30 maja br., z terenu naszej gminy deklaracje złożyło zaledwie 49% zobowiązanych.

Przypominamy zatem, że, na podstawie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, wprowadzono sankcje karne w postaci grzywny za niezłożenie w ustawowym terminie ww. deklaracji.

Poniżej zamieszczamy wzory deklaracji do wydruku (zarówno dla budynków i lokali zamieszkałych, jak i niezamieszkałych).

Pozostałe aktualności