22 marca 2023 r. w Szubińskim Domu Kultury odbyła się LVII przedświąteczna sesja Rady Miejskiej w Szubinie.
Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca przywitała Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Burmistrza Szubina – Wiolettę Borys – Stachowiak, Sekretarz Gminy Szubin – Renatę Kabullę, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, Przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Szubin – Jana Kosteckiego, radnych, dyrektorów i pracowników Urzędu, zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami mieszkańców gminy.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.
Przewodnicząca obrad przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.
Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej za okres od 23.02.2023 r. do 21.03.2023 r.
W dalszej części obrad radni przyjęli bez uwag poniższe sprawozdania:
Podczas obrad radni podjęli poniższe uchwały:
Ponadto radna Katafiasz podziękowała pracownikom Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa za pracę na rzecz bezdomnych zwierząt w gminie Szubin.
Natomiast Jan Kostecki podzielił się działaniami podjętymi przez seniorów w temacie „Pamięć i tożsamość w gminie Szubin”.
Przewodnicząca obrad poinformowała, że kolejna sesja planowana jest 27.04.2023 roku.
Na zakończenie przewodnicząca wraz z burmistrzem złożyli wszystkim mieszkańcom gminy Szubin najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem sesji Rady Miejskiej na stronie internetowej https://bip.szubin.pl/artykuly/1321/2023.