Na podsumowanie dwóch lat działalności Klubów „Aktywni Razem” w Rynarzewie i Zamościu 11 września 2022 r. zorganizowany został festyn. Współpracy przy kilkugodzinnym spotkaniu integracyjnym podjęła się Gmina Szubin, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, KGW Rynarzewo i Szkoła Podstawa w Rynarzewie wraz z Radą Rodziców. Partnerami wydarzenia były Podmioty Ekonomii Społecznej Akademia Umiejętności, WTZ „Pelikan” Szubin oraz OSP Rynarzewo.
Tego niedzielnego popołudnia dziedziniec szkoły wyjątkowo wypełnił gwar dzieci i towarzyszących im osób dorosłych. Okazją były dwa lata funkcjonowania Klubów powołanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Spotkanie umożliwiło prezentacje prac powstałych w Klubach. Pod namiotem OPS wystawiono m.in. efekty działań programu ekologicznego, rozwoju motoryki małej, antydepresyjnego. Najmłodszym proponowano makijaże dziecięce. WTZ „Pelikan” Szubin wystawiał prace podopiecznych oraz udzielał informacji o swojej działalności. Ponadto przygotowano minigalerie pokazujące działalność osób aktywnych twórczo. Artyści Natalia Jelińska i Maciej Jeliński wystawiali obrazy, Pani Teresa Robótka rękodzieło wykonane z papierowej wikliny, a Pani Katarzyna Oszust prace fotograficzne.
W części gastronomicznej prowadzono degustacje potraw pałuckich przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rynarzewie. Rada Rodziców zadbała o desery i tradycyjne ziemniaki na ciepło w łupinach.
Ponieważ nazwa „Aktywni Razem” zobowiązuje, czas wydarzenia wypełniały konkursy sportowe, plastyczne i rękodzielnicze. Dla uczestników Klubów Akademia Umiejętności przygotowała singlowy turniej w tenisa. Szkoła zaprosiła do udziału w zmaganiach familijnych: plastycznym i sportowych. Najmłodsi mogli samodzielnie sprawdzić poziom trudności zadań stawianych podopiecznym Klubów podczas konkursów prowadzonych przez Opiekunów Klubów. Wyjątkową atrakcję tego dnia stanowiła gra terenowa przygotowana przez reaktywującą się w szkole drużynę harcerską.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację spotkania serdecznie dziękujemy.