28 października 2021r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyła się XXXVIII sesja Rady Miejskiej w Szubinie.
Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca przywitała obecnych w muzeum Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Burmistrza Szubina – Wiolettę Borys – Stachowiak, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, dyrektorów wydziałów Urzędu Miejskiego, kierowników jednostek organizacyjnych, radnych Rady Miejskiej, wszystkich przybyłych gości i mieszkańców gminy.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie zaprezentowała informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych za okres od 30.09.2021 r. do 27.10.2021 r.
Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego.
W dalszej części posiedzenia Przewodnicząca obrad i Burmistrz Szubina przedstawili informacje o złożonych oświadczeniach majątkowych za 2020 r. przez podmioty, o których mowa w art. 24 h, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym.
Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:
Podczas sesji dyskutowano w sprawie funkcjonowania Przychodni Medyk w Szubinie i usprawnieniach wprowadzanych przez zarząd spółki w celu poprawy jakości świadczonych usług oraz o podwyżce opłaty za odbiór odpadów komunalnych w 2022 roku. Radni przeanalizowali również działalność świetlic wiejskich w strukturze Szubińskiego Domu Kultury. Zapytali o możliwość wynajmowania świetlic przez mieszkańców gminy. Ze względu na panującą epidemię COVID- 19 wstrzymano użyczanie świetnic w celu organizacji spotkań rodzinnych. Podkreślono, że nadal obowiązują limity osób przebywających w takich obiektach użyteczności publicznej.
W ramach wolnych głosów mieszkańcy Kowalewa z Członkiem Zarządu Powiatu Nakielskiego na czele wypowiedzieli się ponownie w sprawie planu miejscowego zagospodarowania terenu w części tej wsi dotyczącej strefy ekonomicznej. Przybyli mieszkańcy przedstawili obawy związane z prawdopodobną lokalizacją na tym terenie inwestycji firmy Zakłady Mięsne SKIBA s.a. i skutkami, jakie może nieść za sobą przyjęcie nowego planu zagospodarowania powyższego terenu.
Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest 25 listopada 2021 roku.