9 listopada 2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Pełni moc-y bez przemocy”, który został zorganizowany w ramach „Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Gminy Szubin na lata 2022-2026” i Kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.
Do konkursu przystąpiło dziesięć klas V - VII ze szkół podstawowych z terenu gminy Szubin. Komisja konkursowa w składzie: Alina Gordon, Renata Michalak, Piotr Cieślewicz, Mateusz Wawrzyniak i Dominika Naliwajska w głosowaniu niejawnym kierując się kryterium zgodności z tematem, kreatywnością i interpretacją tematu oraz estetyką wykonania pracy wyłoniła zwycięzców:
Ponadto komisja zdecydowała o przyznaniu dwóch wyróżnień autorstwa klasy V Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie oraz klasy V Szkoły Podstawowej w Turze.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznych działaniach prowadzonych z zakresu profilaktyki przeciwdziałania przemocy.