Poprzednia Następna
Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Święto to ma swoje początki w 1972 r., wtedy właśnie powstała Karta praw i obowiązków nauczyciela. Początkowo święto nosiło nazwę właśnie Dzień Nauczyciela, ponieważ dotyczyło tylko wykonawców tego zawodu. Dopiero w 1982 r. ustawowo zmieniło nazwę (także ustawowo).

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy!

W Dniu Edukacji Narodowej przekazuję wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty w Gminie Szubin
najserdeczniejsze gratulacje, wyrazy szacunku i wdzięczności wraz z najlepszymi życzeniami.

Dziękuję za Państwa codzienny wysiłek, którego wymaga sztuka uczenia.
Za zaangażowanie w rozwój wiedzy i rozwój osobisty dzieci i młodzieży.

Życzę dużo inspiracji, motywacji, a przede wszystkim siły do podejmowania kolejnych wyzwań.

Mariusz Piotrkowski, Burmistrz Szubina

Pozostałe aktualności