Poprzednia Następna
XXXVI sesja za nami

26 sierpnia 2021r. w sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się zdalna XXXVI sesja Rady Miejskiej w Szubinie.

Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała obecnych w ratuszu Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, wiceprzewodniczącego Remigiusza Kasprzaka, obsługę informatyczną Urzędu i  biura rady oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami radnych, kierowników jednostek organizacyjnych, sołtysów, przewodniczących zarządu osiedli, pracowników ratusza i mieszkańców gminy.

Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie zaprezentowała informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych za okres od 24.06.2021 r. do 25.08.2021 r.

Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego za okres 19.07.2021 r. do 25.08.2021 r.

Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:

- w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego za okres trzech miesięcy kalendarzowych poprzedzających dzień złożenia wniosku,

- w sprawie uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Szubin na lata 2021 – 2026,

- w sprawie nadania nazwy drogom wewnętrznym, położonym w miejscowości Stanisławka, gm. Szubin,

- w sprawie uchwały zmieniającej wieloletnią prognozę finansową gminy Szubin,

- zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2021 rok.

Ponadto radni dyskutowali na temat domków letniskowych zlokalizowanych przy jeziorze w Wąsoszu, modernizacji fontanny w Szubinie, bieżących inwestycji drogowych i finansowania obiektów sportowych w gminie Szubin. Dyskusja dostępna jest na stronie internetowej http://www.bip.szubin.pl/?cid=824.

Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że  kolejna sesja planowana jest na 30 września 2021 roku.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności