Poprzednia Następna
XLV sesja Rady Miejskiej w Szubinie

21 kwietnia 2022 roku w Szubińskim Domu Kultury odbyła się XLV sesja Rady Miejskiej.

Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca serdecznie przywitała radnych, Burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Wiolettę Borys - Stachowiak, Skarbnik Gminy Szubin Wiolettę Martek, dyrektorów wydziałów i jednostek organizacyjnych oraz zgromadzonych przed komputerami mieszkańców gminy.

Następnie Burmistrz Szubina wraz z Przewodniczącą Rady oraz radnymi złożyli serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę Prezesowi Zarządu Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, który zdecydował się przejść na emeryturę.  Po czym głos zabrał Krzysztof Badura, który podziękował za pamięć i pokrótce streścił swoją trzydziestoletnią pracę na rzecz samorządu i przedsiębiorstwa, biorąc czynny udział w jego rozwoju. Wypowiedzi dostępne są w nagraniu audiowizualnym http://www.bip.szubin.pl/?cid=824&bip_id=21532.

Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Robert Rynarzewski.

W dalszej części posiedzenia Przewodnicząca obrad przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych za okres od 28.03.2022 r. do 20.04.2022 r.

Natomiast Burmistrz  przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego, które zostało przyjęte bez uwag.

Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:

  • w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Szubin;
  • zmieniającą uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie i nadania jej statutu;
  • w sprawie przyjęcia Programu osłonowego ”Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 w gminie Szubin;
  • w sprawie przyjęcia Regulaminu kąpieliska w Wąsoszu nad Jeziorem Wąsoskim;
  • w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Szubin, gm. Szubin. Powyższej drodze nadano nazwę Ratuszowa;
  • w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie w drodze umowy darowizny oświetlenia ulicznego;
  • w sprawie uchylenia w części uchwały nr XXXIX/349/21 Rady Miejskiej w Szubinie z dnia 25 listopada 2021r., w sprawie ustalenia wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych położonych na terenie miasta i gminy Szubin na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu;
  • w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu między ulicą Nakielską, a ulicą Wiejską w Szubinie, gmina Szubin;
  • w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców realizujących inwestycje początkowe;
  •  zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin;
  • zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2022 rok.

W ramach wolnych głosów radny Danielewski podziękował prezesowi KPWiK za zrealizowane inwestycje wodociągowe w Kowalewie.

Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że  kolejna sesja planowana jest 26 maja 2022 roku.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności