21 kwietnia 2022 roku w Szubińskim Domu Kultury odbyła się XLV sesja Rady Miejskiej.
Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca serdecznie przywitała radnych, Burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Wiolettę Borys - Stachowiak, Skarbnik Gminy Szubin Wiolettę Martek, dyrektorów wydziałów i jednostek organizacyjnych oraz zgromadzonych przed komputerami mieszkańców gminy.
Następnie Burmistrz Szubina wraz z Przewodniczącą Rady oraz radnymi złożyli serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę Prezesowi Zarządu Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, który zdecydował się przejść na emeryturę. Po czym głos zabrał Krzysztof Badura, który podziękował za pamięć i pokrótce streścił swoją trzydziestoletnią pracę na rzecz samorządu i przedsiębiorstwa, biorąc czynny udział w jego rozwoju. Wypowiedzi dostępne są w nagraniu audiowizualnym http://www.bip.szubin.pl/?cid=824&bip_id=21532.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Robert Rynarzewski.
W dalszej części posiedzenia Przewodnicząca obrad przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych za okres od 28.03.2022 r. do 20.04.2022 r.
Natomiast Burmistrz przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego, które zostało przyjęte bez uwag.
Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:
W ramach wolnych głosów radny Danielewski podziękował prezesowi KPWiK za zrealizowane inwestycje wodociągowe w Kowalewie.
Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest 26 maja 2022 roku.