17 czerwca 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się XIX posiedzenie Rady Seniorów Gminy Szubin.
Przewodniczący Jan Kostecki przywitał przybyłych do ratusza radnych seniorów oraz zaproszonych gości: Burmistrza Szubina- Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Burmistrza Szubina - Wiolettę Borys – Stachowiak oraz Sekretarz Gminy Szubin- Renatę Kabullę.
Przewodniczący przedstawił porządek obrad:
Tematem przewodnim posiedzenia była opinia w sprawie zaproponowanych przez Przewodniczącego Rady Seniorów zmian w ich statucie, które zostały omówione przez Sekretarz Gminy i zaakceptowane większością głosów przez radnych.
W dalszej części posiedzenia Burmistrz Szubina przedstawił realizowane przez Gminę inwestycje oraz przedsięwzięcia, które zostaną wykonane w najbliższym czasie. Poruszył także temat opłat za odpady komunalne i przedstawił schemat postepowania w celu rozstrzygnięcia kolejnego przetargu w celu wyłonienia operatora, który będzie odbierał odpady z gminy Szubin.
Ponadto radni seniorzy dyskutowali w sprawie dziennego domu pobytu dla seniorów, wieloletniego planu sieci dróg, strefie ekonomicznej oraz działań podejmowanych przez Gminę w okresie pandemii.
Na zakończenie posiedzenia po długiej dyskusji, radni podjęli trudną decyzję odnośnie odwołania tegorocznych IV Dni Seniora z uwagi na epidemię koronawirusa.
Po wyczerpaniu porządku posiedzenia przewodniczący obrad podziękował za udział w posiedzeniu.