15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. To święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej ustanowione na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku. Miała ona miejsce podczas wojny polsko-bolszewickiej. Święto obchodzimy od 1992 roku. Co roku tego dnia w gminie Szubin odbywają się uroczyste msze święte w intencji poległych.
Zachęcamy mieszkańców gminy do wywieszania flag narodowych.