Szanowni Mieszkańcy,
Od 5 czerwca 2023 r. rozpocznie się wyprzedaż węgla rządowego.
Cena zakupu 1 tony węgla (groszek/orzech) wynosić będzie 1550 zł.
Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania zapasów surowca w gminnych zasobach, jednak nie dłużej niż do dnia 30 czerwca 2023 r.
Natomiast do 31 lipca 2023 r. należy uiścić opłatę za węgiel oraz odebrać go ze składu.
Oprócz wydłużenia okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla nowelizacja zakłada:
Przypominamy, że osoby które złożą wniosek będą informowane pisemnie przez pracowników tut. Urzędu o przyznaniu uprawnienia do zakupu.
Po otrzymaniu pisma osoba uprawniona będzie musiała wpłacić należną kwotę
na konto Urzędu Miejskiego w Szubinie w
Banku nr konta 73816400010000050520000024
z podaniem imienia i nazwiska osoby uprawnionej,
a w tytule przelewu/wpłaty należy wpisać „zakup preferencyjny węgla”
oraz podać numer otrzymanej informacji.
Następnie z potwierdzeniem wpłaty należy zgłosić się do biura nr 51 lub 53 w tut. Urzędzie w celu uzyskania dokumentu wydania paliwa stałego.
Kolejnym krokiem będzie telefoniczne lub osobiste ustalenie odbioru węgla z wybranym składem.