Podczas XXIV sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 30 września 2020 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej w Szubinie wyłoniono nowych członków Rady Seniorów Gminy Szubin na kadencję 2020-2024.
Nową Radę Seniorów powołano na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz § 5-11 załącznika do uchwały nr XXI/196/20 Rady Miejskiej w Szubinie z dnia 25 czerwca 2020 r. w sprawie powołania Rady Seniorów Gminy Szubin i nadania jej statutu.
Skład nowej Rady Seniorów przedstawia się następująco:
- Borys Krzysztof
- Głowacki Stanisław
- Jeziorska Helena
- Kaszewska Halina
- Konieczna Barbara
- Kostecka Krystyna
- Owczarzak Wawrzyniec
- Serafin Kazimierz
- Twardowski Bogdan
2. Kandydatury wskazane przez Radę Miejską w Szubinie:
- Bąk Aleksander
- Kostecki Jan
- Łoboda Kazimiera
3. Kandydatury wskazane przez Burmistrza Szubin:
- Karnowski Edmund
- Siewkowska Danuta
- Tomiczak Włodzimierz
Kadencja Rady Seniorów trwa 4 lata od dnia ślubowania.
Nowo wybranym członkom Rady Seniorów II kadencji życzymy owocnych spotkań, które pozwolą na realizację różnych inicjatyw.