9 lutego br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. W czasie spotkania zostały przedstawione zasady funkcjonowania szkół oraz decyzje dotyczące zmian w zakresie obostrzeń epidemicznych.
Powrót do szkół
Minister Edukacji i Nauki poinformował, że 21 lutego 2022r. kończy się nauka zdalna w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych i w tym dniu uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej.
Zmiany w izolacji i kwarantannie
- Od 15 lutego br. będą obowiązywać dla wszystkich nowe zasady dotyczące czasu trwania izolacji. Będzie ona trwała 7 dni (obecnie obowiązuje 10-dniowa izolacja). Izolacja będzie obowiązywać od momentu wykonania testu diagnostycznego w kierunku COVID-19. Również od 15 lutego współdomownicy chorego na COVID-19 będą przebywać na kwarantannie wyłącznie w czasie jego izolacji (obecnie jest to czas trwania izolacji plus 7 dni).
- Od 11 lutego tylko osoby bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID po przyjeździe do Polski będą musiały odbyć 7-dniową kwarantannę.
- Od 11 lutego likwidacja kwarantanny z kontaktu.