16 grudnia 2022r. w Szubińskim Domu Kultury odbyła się LIII świąteczna sesja Rady Miejskiej w Szubinie.
Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca przywitała Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Burmistrza Szubina – Wiolettę Borys – Stachowiak, Sekretarz Gminy Szubin – Renatę Kabullę, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, Dyrektora Wydziału Inwestycji – Marka Nowickiego, radnych, pracowników Urzędu, zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami mieszkańców gminy.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.
Przewodnicząca obrad przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych. Następnie Burmistrz Szubina przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności za okres od 24.11.2022 r. do 15.12.2022 r.
Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:
W wolnych głosach radny Gajewski poprosił o interwencję w sprawie niszczenia ścieżki rowerowej przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Szubinie. Natomiast radny Pietrzycki zapytał, kiedy zostanie uruchomiona linia autobusowa na trasie Samoklęski Duże – Tur- Bydgoszcz oraz powiedział o powstałych trudnościach z podjazdem na drodze powiatowej z miejscowości Tur w kierunku Samoklęski Małe.
Na zakończenie Anna Kijowska podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest na 29 grudnia 2022 roku.
Pozostając przy głosie Przewodnicząca Rady wraz z Burmistrzem Szubina złożyli wszystkim mieszkańcom gminy Szubin najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.