Poprzednia Następna
Sto lat to za mało...

„Sto lat to za mało, sto lat to za mało,150 by się zdało….” tymi słowami 11 lutego 2023r. w Restauracji Staropolska w Kowalewie wznoszono toast za zdrowie Pani Marii Majchrzak. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niesamowitego daru doświadczyła  mieszkanka z miejscowości Królikowo. 100 lat to wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły lata doświadczeń naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. To przeogromna skarbnica prawdy i źródło nadziei, z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najdroższe Jubilatce osoby.

Z okazji wyjątkowego jubileuszu życzenia dostojnej Jubilatce składała liczne zebrana Rodzina , Burmistrz Szubina Pan Mariusz Piotrkowski wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Panią Danutą Musiał. Na ręce Jubilatki przekazano kwiaty, list gratulacyjny oraz okolicznościowe upominki. Gratulacje w imieniu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego złożyła Pani Beata Krzemińska-Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego  w Toruniu, z rąk której Jubilatka otrzymała marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano- Pomeraniensis , który jest wyrazem uznania dla nestorów. Życzenia w imieniu  ZUS złożyła Pani Monika Delestowicz z Nakła nad Notecią, przekazując list gratulacyjny.

Maria Majchrzak przyszła na świat we wsi Izbiska, położonej w województwie podkarpackim, w powiecie mieleckim. Po tym jak poślubiła Zygmunta Majchrzaka, para przeprowadziła się na Kujawy i Pomorze w 1955 roku. Osiedlili się w Królikowie (powiat nakielski). Pani Maria zajmowała się wychowywaniem sześciorga dzieci – trzech synów i trzech córek. Była oddaną gospodynią domową. Gdy dzieci już podrosły, pani Maria pracowała w lokalnej Spółdzielni Kółek Rolniczych. Po przebytej chorobie przeszła na rentę. Wolne chwile uprzyjemniały jej robótki ręczne, takie jak dzierganie na drutach czy szycie ubrań i dodatków. Obecnie nadal mieszka w Królikowie pod opieką córki.

Uroczystość uświetnił występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Królikowie, które zaprezentowały piosenki i wiersze powstałe na tę wyjątkową okoliczność autorstwa Pani Cecylii Obolewicz.

Serdecznie dziękujemy Jubilatce i Jej Rodzinie za zaproszenie. Życzymy dalszych lat w zdrowiu i otoczeniu kochających osób.

Pozostałe aktualności