17 lipca 2023 roku w Retkowie z inicjatywy sołtysa odbyło się spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Szubina.
Zebranie otworzyła sołtys sołectwa - Pani Barbara Świątkowska.
W zebraniu udział wzięli Burmistrz Szubina – Pan Mariusz Piotrkowski i Zastępca Burmistrza Szubina – Pani Wioletta Borys – Stachowiak.
Podczas spotkania mieszkańcy dyskutowali o sposobie równania dróg gruntowych i możliwości przyśpieszenia tej akcji na początek wiosny. Rozmawiano także o potrzebie naprawy drogi na odcinku Retkowo – Górki Zagajne. Mieszkańcy zgłosili ponadto konieczność naprawy oświetlenia ulicznego i udrożnienia zasypanych we wsi rowów melioracyjnych. Zwrócono również uwagę na problem pojawiających się śmieci w miejscu zlikwidowanego wysypiska.
Podczas spotkania Burmistrz Szubina przedstawił także kondycję finansową budżetu oraz plany inwestycyjne w gminie Szubin.