W miniony piątek (26 listopada) w Szubińskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z samorządowcami dotyczące programu Cyfrowa Gmina, finansowanego z Funduszy Europejskich. Udział w wydarzeniu wzięli: Łukasz Schreiber Minister, członek Rady Ministrów, Janusz Cieszyński Sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, Radosław Kempinski II Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski oraz gospodarz Mariusz Piotrkowski – Burmistrz Szubina wraz z zaproszonymi gośćmi.
Przedstawicielom ponad 40 gmin z województwa kujawsko-pomorskiego wręczono promesy na wsparcie rozwoju cyfrowego i zwiększenia cyberbezpieczeństwa. Gmina Szubin odebrała dofinansowanie w kwocie 747 510 zł.
Dotację można przeznaczyć na:
Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy