13 marca br. odbyło się XI posiedzenie Rady Seniorów Gminy Szubin. Przewodniczący Jan Kostecki przywitał przybyłych do ratusza radnych seniorów oraz zaproszonych gości: Burmistrza Szubina - Mariusza Piotrkowskiego, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie – Renatę Michalak oraz kierownik Referatu Organizacyjnego i Promocji - Izabelę Mężykowską.
Posiedzenie odbyło się według zaproponowanego przez Przewodniczącego Rady Seniorów porządku.
Przewodniczący przedstawił informację o działaniach podejmowanych przez Radę za okres od 13.12.2023r. do 12.03.2024r.
Tematem przewodnim obrad było wystosowanie petycji Rady Seniorów do Rady Miejskiej w Szubinie, aby powstający Dzienny Dom Pobytu w Szubinie przy ul. Winnica 19 nosił imię lekarza Edmunda Grajewskiego, a także dyskutowano w temacie przyszłego jego funkcjonowania. Radni jednogłośnie podjęli decyzję, że w powyższej sprawie zamiast petycji zostanie wystosowany wniosek z propozycją nadania powyższego imienia.
Radni podejmowali także tematy odnośnie organizacji tegorocznej Senioriady oraz utrzymania czystości na terenie gminy Szubin, m.in. związane ze sprzątaniem po swoich pupilach oraz o utrzymaniu porządku na terenach prywatnych.
Podczas posiedzenia Burmistrz Szubina przedstawił informację o realizowanych przez gminę inwestycjach oraz przedsięwzięciach na rzecz seniorów. Natomiast Pani Renata Michalak omówiła działania dotyczące projektu pn. „Funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy w Szubinie w ramach Priorytetu 8. Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego". Dodała, że projekt zaplanowano na 2 lata dla 20 uczestników, który został wyceniony na kwotę 2,5 mln. Uzyskane środki finansowe pozwolą na zabezpieczenie szerokiej działalności instytucji przez wspomniany w projekcie okres czasu.
Na zakończenie radni wyrazili radość z działań podejmowanych dla seniorów oraz realizacji powyższej inwestycji, która wpłynie na lepsze funkcjonowanie tej grupy społecznej.
Przewodniczący obrad podziękował za udział w spotkaniu i życzył wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.