W dniu 18 maja 2023 r. na Stadionie Miejskim w Szubinie przeprowadzono Finał Miejski Czwartków Lekkoatletycznych. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 300 m, bieg na 600 m, bieg na 1000 m, skok w dal, rzut piłeczką oraz skok wzwyż. Osoby z najlepszymi wynikami będą miały możliwość zmierzenia się w rywalizacji na Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w Łodzi w dniach 17-18.06.2023 r..
Medaliści Finału:
Dziewczęta 2012 – bieg 60 m:
Bieg 300 m:
Bieg 600 m:
Skok w dal:
Rzut piłeczką:
Skok wzwyż:
Chłopcy – bieg 60 m:
Bieg 300 m:
Bieg 1000 m:
Skok w dal:
Rzut piłeczką:
Skok wzwyż:
Dziewczęta 2011 – bieg 60 m:
Bieg 300 m:
Bieg 600m:
Skok w dal:
Rzut piłeczką:
Chłopcy – bieg 60 m:
Bieg 300 m:
Bieg 1000 m:
Skok w dal:
Rzut piłeczką:
Dziewczęta 2010 – bieg 60 m:
Bieg 300 m:
Bieg 600m:
Skok w dal:
Rzut piłeczką:
Chłopcy – bieg 60m:
Rzut piłeczką:
Skok wzwyż:
W Żninie w dniu 20 maja 2023 r. odbyły się XXX Biegi Żnińskie, w których udział wzięło 14 zawodników z Uczniowskiego Klubu Biegacza Szubin wywalczając 11 medali i zdobywając kolejno miejsca:
I miejsce – Kinga Majda – 400 m – w kategorii 2016-2014,
I miejsce – Mikołaj Pacała – 400 m – w kategorii 2016-2014,
I miejsce - Natalia Pudłowska – 600m – w kategorii 2013-2011,
I miejsce – Aleksander Rejment – 800 m – w kategorii 2010 i starsi,
II miejsce – Klaudia Jasińska – 600 m – w kategorii – 2013-2011,
II miejsce –Zofia Krzywdzińska – 800 m – w kategorii 2010 i starsi,
II miejsce – Sebastian Maciałek – 800 m – w kategorii 2010 i starsi,
III miejsce – Szymon Dalke – 200 m – w kategorii 2018-2017,
III miejsce – Maja Przybylska – 400 m – w kategorii 2016-2014,
III miejsce – Lena Pietras – 800 m – w kategorii 2010 i starsi,
III miejsce – Aleks Wielgos – 800 m – w kategorii 2010 i starsi.
Dnia 20 maja 2023 r. w Barcinie odbył się Mityng lekkoatletyczny. Wzięli w nim udział zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza Szubin w 10-osobowym składzie, zdobywając 12 medali. Roksana Habera w pchnięciu kula zajęła II miejsce osiągając rezultat 10,36 m, Natalia Staśkiewicz w biegu na 100 m zdobyła brązowy medal, a debiutując w trójskoku zajęła II miejsce z wynikiem 9,96 m, Laura Wielgos zdobyła srebrny i brązowy medal odpowiednio w biegu na 100 m i w skoku w dal, Natalia Pudłowska z rekordem życiowym na dystansie 600 m zdobyła zloty medal w swojej kategorii wiekowej z czasem 1:57:12, Anastazja Kwiatkowska zdobyła II miejsce w skoku w dal z rezultatem 4.46 m i III miejsce w biegu na 100 m, Daniel Grotkowski zajął II miejsce w biegu na 300 m z rekordem życiowym 40,62, Aleksander Rejment zajął III miejsce w biegu na 300 m również z rekordem życiowym 41,05 oraz I miejsce w skoku w dal 5,17 m.
W zawodach wzięli również udział Zofia Krzywdzińska biegnąca na dystansie 600 m oraz Sebastian Maciałek oraz Klaudia Jasińska poprawiając swoje rekordy życiowe w skoku w dal.
W Białych Błotach w dniu 27 maja 2023 r. miały miejsce Mistrzostwa Wojewódzkie dzieci w lekkiej atletyce w rocznikach 2011-2015, w których wystartowało łącznie 700 osób. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza zdobyli 7 medali w tym: 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe.
W dniu 28 maja 2023 r. w Bydgoszczy odbyły się zawody w ramach Ligii U-16, w których udział wzięło 19 klubów Województwa Kujawsko -Pomorskiego, zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza zajęli X miejsce.
13 maja 2023 w miejscowości Buk k/Poznania mieszkaniec naszej gminy, Karol Biernacki (17 l.) wygrał walkę Muay Thay w turnieju Knockout Art Liga. Walczył w kat. wagowej do 71 kg i jest to jego kolejne zwycięstwo. Karol na co dzień trenuje w klubie Taurus Team Szubin.
Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników sportowych oraz życzymy kolejnych sukcesów!