W środę 25 stycznia 2023 r. odbyła się pierwsza w tym roku sesja Rady Miejskiej w Szubinie.
Tradycyjnie obrady poprowadziła Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady. Sekretarzem obrad został wiceprzewodniczący Remigiusz Kasprzak.
Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych. Następnie Pan Mariusz Piotrkowski – Burmistrz Szubina przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej.
Podczas sesji radni podjęli uchwały:
- w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie są zobowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy, za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych;
- w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Szubin;
- zmieniającą uchwałę w sprawie określenia stawki za 1 kilometr przebiegu pojazdu w Gminie Szubin na rok szkolny 2022/2023;
- zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin;
- zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2023 rok.
Kolejna sesja planowana jest 23 lutego 2023 r.
Uchwały dostępne są >>> Tutaj