Zespół Interdyscyplinarny w Szubinie inicjuje w dniu dzisiejszym kampanię edukacyjno-informacyjną „PEŁNI MOC-y BEZ PRZEMOCY”. Dzień nieprzypadkowy, przypomina o rozpoczynającej się światowej kampanii 16 Dni działań przeciwko przemocy.
Międzynarodowa akcja przeciw przemocy wobec kobiet i dziewcząt pn. 16 Dni działań przeciwko przemocy ze względu na płeć co roku zaczyna się 25 listopada Międzynarodowym dniem przeciw przemocy wobec kobiet a kończy 10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka czym symbolicznie zaznacza związek pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszaniem praw człowieka.
W ramach „PEŁNI MOC-y BEZ PRZEMOCY” na terenie gminy Szubin dystrybuowane zostają materiały kampanii „Reaguj na przemoc” informujące o zjawisku przemocy domowej i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, prawach osób doznających przemocy oraz podmiotach i instytucjach udzielających wsparcia w przypadkach występowania przemocy w rodzinie.
Program „PEŁNI MOC-Y BEZ PRZEMOCY” realizuje założenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Gminy Szubin na lata 2019-2021.
Nie odwracaj wzroku, gdy w Twoim otoczeniu rozgrywa się dramat,
nie udawaj, że nie widzisz.
ZAREAGUJ, POROZMAWIAJ, WYSŁUCHAJ, ZADZIAŁAJ
Oferta pomocy lokalnej dla osób będących w kryzysie: