Przypominamy, że do 30 czerwca 2022 r. właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).
Deklaracje do CEEB można złożyć:
a) w formie online poprzez stronę: zone.gunb.gov.pl (formularz deklaracji podpisać należy przez profil zaufany lub e-dowód osobisty),
b) w formie papierowej za pośrednictwem urzędu gminy:
Szczegółowe informacje na temat zgłoszenia można znaleźć na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego lub tutaj.
Zgodnie ze stanem na dzień 30 maja br., z terenu naszej gminy deklaracje złożyło zaledwie 49% zobowiązanych.
Przypominamy zatem, że, na podstawie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, wprowadzono sankcje karne w postaci grzywny za niezłożenie w ustawowym terminie ww. deklaracji.
Poniżej zamieszczamy wzory deklaracji do wydruku (zarówno dla budynków i lokali zamieszkałych, jak i niezamieszkałych).