Poprzednia Następna
Nowe obostrzenia COVID-19

Rząd od 15 grudnia wprowadza nowe obostrzenia w związku z pandemią COVID-19:

Tymczasowo wraca nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 r.

  • limit 75 % obłożenia w transporcie zbiorowym;
  • limit 30 % obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę;
  • obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na Covid-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy;
  • obniżenie limitów do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych; zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę;
  • zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia; 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Pozostałe aktualności