5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza po raz pierwszy w Gminie Szubin wręczone zostały Medale Wolontariusza Gminy Szubin przyznane w obszarze usług społecznych. Kandydatów do medali nominowała Rada Seniorów Gminy Szubin, Placówka Wsparcia Dziennego oraz Korpus Wsparcia Seniorów Gminy Szubin. Odznaczenia dokonał Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski.
W kategorii osoby niepełnoletnie/dzieci kandydatkę wskazał Korpus Wsparcia Seniorów Gminy Szubin. Medal otrzymała uczennica Zespołu Szkół im. Prof. E. Chroboczka Kinga Chojna ze Smolnik.
Wśród młodzieży wyróżnione zostały wolontariuszki Placówki Wsparcia Dziennego w Szubinie Aleksandra Dominiak i Julia Dulka z Szubina.
W grupie osób dorosłych odznaczono wolontariuszki Korpusu Wsparcia Seniorów Gminy Szubin: Dorotę Piechocką z Szubina oraz ś.p. Izabellę Sulińską z Drogosławia.
Rada Seniorów nominowała do Medalu osoby spośród najstarszych mieszkańców gminy. Uhonorowano mieszkankę Szubina Marię Dziuba oraz Ryszarda Łobodę z Chomętowa. Dekoracji dokonał przewodniczący Rady Jan Kostecki w asyście Burmistrza Szubina.
Uroczystość skłoniła do podsumowania pierwszej edycji Korpusu Wsparcia Seniorów w gminie Szubin. Podziękowania wolontariuszom KWS wręczyła Dyrektor MGOPS Szubin Renata Michalak. Dyplomy za współpracę wręczone zostały przedstawicielom 3 organizacji pozarządowych współpracujących z OPS przy realizacji KWS: Stowarzyszenie Seniorów Gminy Szubin, Stowarzyszenie Mieszkańcy Gminy Szubin oraz Stowarzyszenie "Nasz Zamość". Wyróżniono też pracowników OPS zaangażowanych w realizację KWS. Program był w Gminie Szubin wdrażany pilotażowo, koordynowała go Marzena Mierzwińska z MGOPS Szubin.
Ze środków KWS - Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 - ufundowano najpotrzebniejsze artykuły spożywcze na zbliżające się Święta seniorom wspartym przez Korpus oraz Koperty Życia. Paczki na zakończenie uroczystości wręczyli Burmistrz Szubina oraz Dyrektor MGOPS Szubin.