31 sierpnia 2022 r. podsumowany został drugi rok działalności Klubów "Aktywni Razem" w Rynarzewie i Zamościu. Usługi opiekuńcze świadczone w lokalnej społeczności w pierwszym roku działalności współfinansowały Fundusze Europejskie, w drugim środki w całości pochodziły z budżetu gminy Szubin. Kluby działały w oparciu o model wypracowany w latach 2019-2020 w Szubinie.
Osoby wymagające wsparcia w codziennym funkcjonowaniu w Rynarzewie i Zamościu przez ostatni rok mogły liczyć na profesjonalne usługi organizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie. Łącznie dostępnych było 30 miejsc świadczenia usług społecznych. Zajęcia dwa razy w tygodniu odbywały się na terenie świetlic wiejskich, po sześć godzin, w porach porannych.
Gmina Szubin zapewniła od października 2021 do września 2022 r. usługi opiekuńcze w zakresie i jakości zbliżonej do usług świadczonych rok wcześniej w trakcie trwania projektu „Aktywni Razem -> Rynarzewo + Zamość” współfinansowanego z Funduszy Europejskich. Podopieczni uczestniczyli w zajęciach rozwoju małej motoryki, rehabilitacyjno-basenowych, ekologicznych, zwiększania umiejętności muzyczno-taneczno-wokalnych, antydepresyjnych, aktywizacji fizycznej, kulinarnych oraz Sztuka dla Seniora. Część zadań realizowały Podmioty Ekonomii Społecznej: Fundacja Dookoła Świata, Stowarzyszenie Get-Up, Fundacja Fantazmat, Akademia Umiejętności sp. z o.o. oraz lokalni przedsiębiorcy.
Uroczystego podsumowania drugiego roku działalności Klubów w Rynarzewie i Zamościu dokonano podczas Spotkania Integracyjnego w dniu 31.08.2022. Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z wiceburmistrz Wiolettą Borys-Stachowiak gratulowali uczestnikom uaktywnienia. Podczas podsumowania Burmistrz zaznaczył jak ważnym elementem w lokalnej społeczności stają się mieszkańcy w wieku 60+ i organizacja usług społecznych dla osób wymagających wsparcia. Padła deklaracja utrzymania Klubów przynajmniej do końca 2022 roku.
Przy projekcie „Aktywni Razem -> Rynarzewo + Zamość 2” pracowali: Natalia Pańcio, opiekun Klubów; Joanna Latuszek, instruktor programu rozwoju motoryki małej; Maja Polańska, opiekun programu rehabilitacyjno-basenowego; Tomasz Dulka, kierowca; Monika Szeffler, dział finansowo-księgowy. Zespół projektowy tworzyły: dyrektor MGOPS Szubin Renata Michalak, główna księgowa Agnieszka Kmieć i koordynator Marzena Mierzwińska.