27 kwietnia w wyremontowanym budynku przy ul. Kcyńskiej 34 odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Szubinie.
Obrady poprowadziła Przewodnicząca Rady - Anna Kijowska, która przywitała wszystkich radnych, dyrektorów wydziałów i przybyłych gości. Sekretarzem obrad był Wiceprzewodniczący Robert Rynarzewski.
W dalszej części sesji Rady Miejskiej Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych. Następnie Pan Mariusz Piotrkowski – Burmistrz Szubina przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej w okresie od 22 marca do 26 kwietnia br.
Radni uchwalili m.in. Statut Osiedla Spółdzielczego, uchwały w sprawie nadania trzech Medali Honorowych Sędziwoja z Szubina, regulaminu kąpieliska niestrzeżonego w Wąsoszu, wieloletnią prognozę finansową oraz budżet gminy.
Radni powołali Annę Kijowską na przedstawicielkę Europejskiego Korpusu Radnych. Podczas obrad radni dyskutowali o aktualnych problemach na terenie gminy.
Następna sesja zaplanowana jest na 25 maja 2023 r.