20 października 2022 roku w Szubińskim Domu Kultury odbyła się L sesja Rady Miejskiej.
Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca przywitała radnych, Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Burmistrza - Wiolettę Borys – Stachowiak, Sekretarza Gminy - Renatę Kabulla, Skarbnika Gminy Szubin – Wiolettę Martek, Przedstawiciela Zarządu Powiatu – Ignacego Pogodzińskiego, dyrektorów wydziałów i jednostek organizacyjnych, kierowników referatu urzędu, a także prasę oraz przybyłych mieszkańców.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Robert Rynarzewski.
W dalszej części posiedzenia Przewodnicząca rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych za okres od 29.09.2022 r. do 19.10.2022 r. Pozostając przy głosie radna przedłożyła Radzie informację o złożonych przez radnych oświadczeniach majątkowych za 2021 r.
Natomiast Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego, które zostało przyjęte bez uwag oraz informację o złożonych oświadczeniach majątkowych za 2021 r. przez pozostałe podmioty, o których mowa w art. 24h ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym.
Podczas sesji przyjęto „Informację dot. stopnia realizacji inwestycji przyjętych w planie budżetu gminy na 2022 rok” oraz „Informację o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Szubin za rok szkolny 2021/2022”.
Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:
Podczas sesji radni dyskutowali o potrzebie realizacji inwestycji polegającej na budowie wodociągu we wsi Skórzewo. Transmisja z sesji dostepna jest na stronie internetowej www.bip.szubin.pl.
Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest 24 listopada 2022 roku.