23 lutego 2023 r. w Szubińskim Domu Kultury odbyła się LVI sesja Rady Miejskiej w Szubinie.
Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca przywitała Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Burmistrza Szubina – Wiolettę Borys – Stachowiak, Sekretarz Gminy Szubin – Renatę Kabullę, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, Dyrektora MGOPS - Renatę Michalak, radnych, dyrektorów i pracowników Urzędu, przedstawiciela Rady Seniorów Gminy Szubin, zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami mieszkańców gminy.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Robert Rynarzewski.
Przewodnicząca obrad przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.
Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności za okres od 25.01.2023 r. do 22.02.2023 r.
W dalszej części posiedzenia Przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawili sprawozdania z działalności komisji za 2022 rok.
Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:
Podczas sesji radni dyskutowali w sprawie zmiany harmonogramu równania dróg w gminie Szubin, utworzenia Izby Pamięci po byłym Oflagu 64 w Szubinie, przygotowaniach obiektów na terenie miasta do sezonu wiosenno – letniego oraz dalszego postępowania w sprawie raportu oddziaływania na środowisko w Kowalewie. Wypowiedzi radnych dostane są na stronie internetowej https://bip.szubin.pl/artykuly/1321/2023.
Kolejna sesja planowana jest 22 marca 2023 roku.