24 listopada 2022r. w Szubińskim Domu Kultury odbyła się LII sesja Rady Miejskiej w Szubinie, podczas której podjęto uchwały dotyczące podatków na 2023 rok.
Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca przywitała Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, Dyrektorów Wydziałów Urzędu Miejskiego, Dyrektorów Jednostek Organizacyjnych, radnych, pracowników Urzędu, prasę, przybyłych gości oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami mieszkańców gminy.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Robert Rynarzewski.
Anna Kijowska przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych oraz informację uzupełniającą o złożonych przez radnych Rady Miejskiej w Szubinie oświadczeniach majątkowych za 2021 r.
Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne ze swojej działalności za okres od 08.11.2022 r. do 24.11.2022 r. oraz informację uzupełniającą dotyczącą złożonych oświadczeń majątkowych przez burmistrza, zastępcę burmistrza, sekretarza gminy, skarbnika gminy, kierowników jednostek organizacyjnych gminy, osób zarządzających i członków organów zarządzających gminą, osób prawnych oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu burmistrza za 2021 r.
Radni zaopiniowali pozytywnie informację Burmistrza Szubina o wydanych decyzjach dotyczących naliczenia jednorazowej opłaty z tytułu wzrostu lub obniżenia wartości nieruchomości oraz odszkodowaniach i wykupach nieruchomości w związku z uchwaleniem planu miejscowego za okres od 1.10.2021 r. do 30.09.2022 r.
Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:
Na zakończenie obrad Burmistrz Szubina poinformował, że od dnia dzisiejszego rozpoczęła się dystrybucja węgla zakupionego w Urzędzie Miejskim na preferencyjnych warunkach. Cena zakupu 1 tony węgla (groszek/orzech) wynosi 1930 zł.
Przewodnicząca Rady Miejskiej podziękowała wszystkim za udział w obradach sesji i poinformowała, że w grudniu planowane są dwie sesje Rady Miejskiej (16.12.2022 r. i 29.12. 2022 r.).
Transmisja z obrad sesji dostępna jest na stronie internetowej https://bip.szubin.pl/artykuly/1000/nagrania-z-sesji.