Poprzednia Następna
Ferie okazją do wykorzystania bonu turystycznego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić jeszcze tylko do końca marca. Z samej usługi można skorzystać później.

Zbliżające się ferie są doskonałym momentem na zrealizowanie bonu turystycznego. Na Kujawach i Pomorzu wciąż pozostaje 27,9 tys. bonów, w kraju 588 tys., które jeszcze w ogóle nie zostały aktywowane.

Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest bardzo prosta i nie przysparza żadnych trudności. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

Bonem można płacić tylko do końca marca 2023 r. Z samej usługi można skorzystać później.
Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie  Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Pozostałe aktualności