13 listopada w godz. 11.00-14.00 w Auli Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, przy ul. Naruszewicza 11, budynek K1, odbędzie się kolejne spotkanie dedykowane Seniorom, pod nazwą „Bezpieczny Senior”. Organizatorem wydarzenia jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.
Tego dnia Seniorzy będą mogli uczestniczyć w ciekawych prelekcjach i pogadankach, które będą dotyczyły między innymi tematu bezpieczeństwa Seniorów w Internecie i codziennym otoczeniu. Wśród wykładowców będą przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Centralnego Biura ds. Zwalczania Cyberprzestępczości, Komendy Miejskiej Policji, czy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na scenie pojawi się także Kabaret „Nasza Klasa”.
Uczestnicy wydarzenia będą mogli także skorzystać z indywidualnych konsultacji eksperckich np. z doradcą dietetycznym, czy doradcą emerytalnym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będą także punkty konsultacyjno- informacyjne Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Biura Aktywności Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Centralnego Biura ds. Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
Podczas wydarzenia organizatorzy zaplanowali następujące spotkania:
Na gości będą czekały punkty konsultacyjno-informacyjne:
w godz. 11.00-14.00
w godz. 11.40-13.00
w godz. 13.00-14.00
Inforamacja przekazana przez Regionalnego Rzecznika Prasowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie kujawsko - pomorskim.