W czwartek 18 sierpnia 2022r. w trybie zdalnym odbyła się XLVIII sesja Rady Miejskiej.
Obrady poprowadziła Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady. Sekretarzem obrad został Wiceprzewodniczący Rady Robert Rynarzewski.
Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych. Następnie Pan Mariusz Piotrkowski – Burmistrz Szubina przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej.
Podczas sesji radni podjęli uchwały:
- w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Szubina,
- w sprawie rozpatrzenia petycji w przedmiocie podjęcia uchwały o treści wskazanej przez Wnoszącego petycję,
- zmieniającą uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie i nadania jej statutu,
- w sprawie nadania nazwy drodze publicznej oraz drogom wewnętrznym, położonym w miejscowości Tur, gm. Szubin,
- w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Szubin,
- w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Szubinie o wartości przekraczającej 150.000 zł,
- w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Turze o wartości przekraczającej 150.000 zł,
- w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Cegielnianej w Szubinie,
- w sprawie zarządzenia poboru w drodze inkasa podatków od osób fizycznych wpłacanych w formie łącznego zobowiązania pieniężnego oraz podatków: rolnego, od nieruchomości i leśnego nie stanowiących łącznego zobowiązania pieniężnego oraz określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso,
- w sprawie określenia zakresu pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa,
- zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin,
- zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2022 rok.
Kolejna sesja planowana jest 29 września 2022 r.
Uchwały dostępne >>> Tutaj