W piątek 31 marca br. w świetlicy wiejskiej w Dąbrówce Słupskiej z inicjatywy sołtysa odbyło się zebranie sołeckie.
Przewodniczący spotkania Pan sołtys Tadeusz Ciesielski przywitał zaproszonych gości: przybyłych mieszkańców sołectwa, Burmistrza Szubina, pracowników Urzędu oraz prasę.
Podczas spotkania mieszkańcy przedstawili problemy z jakimi boryka się wieś. Wspomniano między innymi o braku oświetlenia ulicznego, czy chodnika przy ulicy w kierunku przystanku autobusowego. Rozmawiano o równaniu dróg gruntowych, braku przejścia dla pieszych oraz przywrócenia znaku ograniczenia tonażu na drodze w kierunku Królikowa. Dyskutowano także w tematach podwyższenia opłat za wynajem świetlic wiejskich, wzrostu podatków i opłat w gminie Szubin.
Burmistrz Mariusz Piotrkowski poinformował mieszkańców o obecnie realizowanych i planowanych inwestycjach w gminie Szubin istotnych z punktu widzenia mieszkańców oraz zwrócił uwagę na usprawnienie segregacji odpadów komunalnych przez mieszkańców gminy w celu uniknięcia znacznych podwyżek cen za ich odbiór.