12 sierpnia 2020r. (środa) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szubinie odbyła się XXII sesja Rady Miejskiej. Środowa sesja była pierwszą w historii szubińskiej rady miasta hybrydową wersją obrad. Nie wszyscy radni byli obecni osobiście w miejscu odbycia sesji, część radnych uczestniczyła w niej zdalnie. Obrady poprowadziła pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.Przewodnicząca przywitała zgromadzonych gości: Burmistrza Szubina, Zastępcę Burmistrza Szubina, Skarbnik Gminy Szubin, radnych oraz pracowników Urzędu Miejskiego. Sekretarzem obrad sesji był Wiceprzewodniczący Robert Rynarzewski.
Pani przewodnicząca na początku sesji złożyła wniosek formalny o zniesienie z porządku obrad projektu uchwały w sprawie wskazania członków do składu Rady Seniorów Gminy Szubin na kadencję 2020-2024 ze względu na potrzebę przeanalizowania ewentualnych kandydatur do Rady Seniorów.
Następnie mieszkańcy Gminy Szubin wręczyli kwiaty burmistrzowi oraz podziękowali za wsparcie i pomoc w sprawie zmniejszenia wydobywania się odoru z chlewni we wsi Królikowo.W kolejnym punkcie obrad Pani Wioletta Borys-Stachowiak - Zastępca Burmistrza Szubina przedstawiła sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego.
Podczas sesji największą dyskusję wywołał temat metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawki tej opłaty. W konsekwencji radni większością głosów podjęli uchwałę z nową stawką za odbiór odpadów komunalnych w wysokości 26 zł za osobę.
Następnie radni podjęli uchwały:
Na zakończenie obrad w wolnych głosach radni poruszyli temat potrzeby lepszego dostępu do służby zdrowia w naszej gminie, interwencji burmistrza w sprawie wydobywania się odoru z chlewni w Królikowie, wymiany rur sieci wodociągowej na ul. Konopnickiej w Szubinie oraz wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Przewodnicząca Rady poinformowała, że prawdopodobnie kolejna sesja odbędzie się w Muzeum Ziemi Szubińskiej 10 września 2020r.