Poprzednia Następna
Egzaminy wstępne na studia dla uchodźców z Ukrainy

W wyniku zakrojonej na szeroką skalę inwazji wojskowej Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Rada Najwyższa Ukrainy zmieniła podejście do procedury przyjęć na studia wyższe w 2022 r. nie tylko w Ukrainie, ale także za granicą. Aby wstąpić do placówek edukacyjnych w celu uzyskania tytułu licencjata w 2022 r., konieczne będzie zdanie narodowego testu multidyscyplinarnego (NTM), w celu uzyskania tytułu magistra (niektóre specjalności): złożony test magisterski (ZTM) oraz magisterski test kompetencji edukacyjnych (MTKE). Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (WSG) znalazła się na liście tymczasowych ośrodków egzaminacyjnych dla NTM, ZTM i MTKE. Społeczność ukraińska, ma zatem możliwość przystąpienia do NTM i ZTM/MTKE w Bydgoszcz. Zgłoszenia uczestników NTM trwają od 21 czerwca do 7 lipca 2022 r. W celu przejścia etapu potwierdzenia udziału w testach, należy  wybrać  miasta Bydgoszcz jako punktu przystąpienia do testu.

W załączeniu pismo kierowane przez władze Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz Dział Spraw Międzynarodowych w sprawie możliwości przeprowadzania egzaminów wśród młodzieży ukraińskiej oraz nieformalne tłumaczenie na język ukraiński.

Pozostałe aktualności