Poprzednia Następna
Absolutorium dla Burmistrza

24 czerwca 2021 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej w Szubinie odbyła się XXXIV uroczysta i absolutoryjna sesja Rady Miejskiej w Szubinie podczas której zostały wręczone Medale Honorowe Sędziwoja z Szubina.

Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała w pierwszej kolejności medalistów i ich rodziny, następnie radnych, Burmistrza Szubina, Zastępcę Burmistrza Szubina, Skarbnik Gminy Szubin, Sekretarza Gminy, przewodniczących osiedli, dyrektorów wydziałów, kierowników referatów, pracowników urzędu oraz wszystkich przybyłych na sesję gości.

Sekretarzem obrad sesji był wiceprzewodniczący Robert Rynarzewski.

Po wręczeniu medali przystąpiono do części roboczej sesji podczas której omawiano przedstawione w porządku obrad informacje, procedowano nad projektami uchwał oraz przedstawiono Raport o stanie Gminy Szubin za 2020 rok.

Na początku obrad Przewodnicząca RM przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.

Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego.

W czasie obrad Pani Małgorzata Sławkowska - pracownik urzędu, przedstawiła Raport o Stanie Gminy, który na zlecenie Burmistrza Szubina przygotowała wspólnie z panią Moniką Danielewicz.  Mieszkańcy nie zgłosili chęci wzięcia udziału w debacie nad w/w raportem. W związku z przedstawionym raportem podjęto jednogłośnie i bez uwag uchwałę w sprawie udzielenia Burmistrzowi Szubina wotum zaufania.

W dalszej części sesji, po dyskusji radnych także jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie absolutorium dla Burmistrza Szubina za 2020 rok za co Włodarz Gminy serdecznie podziękował.

Radni podjęli także poniższe uchwały:

- w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Szubin za 2020 rok,

- w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, która została uznana za bezzasadną,

- w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Szubin na rok szkolny 2021/2022,

- w sprawie przystąpienia do sporządzenia Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Szubin na lata 2022-2030 oraz określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania dokumentu projektu strategii, w tym trybu konsultacji,

- w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców realizujących inwestycje początkowe,

- w sprawie uchwały zmieniającej wieloletnią prognozę finansową gminy Szubin,

- zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2021 rok.

W ramach wolnych głosów Burmistrz Szubina wypowiedział się w temacie spotkania w sołectwie Kowalewo, które dotyczyło potencjalnej inwestycji polegającej na budowie ubojni na terenie strefy ekonomicznej Słupy – Kowalewo.

Na zakończenie Przewodnicząca Rady poinformowała, że kolejna sesja planowana jest 26 sierpnia 2021 roku oraz podziękowała za udział w obradach.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności