1 lipca 2022 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów ósmoklasistów, które odbyły się w dniach 24-26 maja. Do egzaminu przystąpiło 502 900 uczniów z Polski, oraz 6150 uczniów będących obywatelami Ukrainy.
W gminie Szubin do tego pierwszego ważnego egzaminu przystąpiło 356 uczniów z Polski oraz 6 uczniów z Ukrainy. Średnie wyniki jakie uzyskali ósmoklasiści w gminie Szubin są zadawalające i przedstawiają się następująco:
Wszystkim absolwentom gratulujemy wyników, życzymy zakwalifikowania się i przyjęcia do wymarzonych szkół oraz udanych wakacji.