26 maja 2022 r. w Szubińskim Domu Kultury w Szubinie odbyła się XLVI sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca przywitała wszystkich radnych, Burmistrza Szubina, Zastępcę Burmistrza Szubina, Skarbnik Gminy Szubin, dyrektorów jednostek pomocniczych, Przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Szubin oraz pracowników Urzędu Miejskiego.
Sekretarzem obrad sesji był Wiceprzewodniczący Remigiusz Kasprzak.
Podczas sesji Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych. Natomiast Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej.
Następnie radni przyjęli bez uwag:
W nawiązaniu do ww. sprawozdań radni rozmawiali na temat m.in. funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi, jego usprawnienia, czipowania pojemników oraz zaległości w opłatach za odpady komunalne.
W dalszej części obrad radni podjęli następujące uchwały:
- w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina (Panu Stanisławowi Jackiewiczowi),
- w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina (Pani Kazimierze Łoboda),
- w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina (Pani Annie Wolender),
- w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Szubina,
- w sprawie przyjęcia Regulaminu kąpieliska w Wąsoszu nad Jeziorem Wąsoskim,
- w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Szubin,
- w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Małe Rudy, gm. Szubin, która otrzymała nazwę Wiśniowa,
- w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Szubin-Wieś, gm. Szubin, która otrzymała nazwę Szczęśliwa,
- w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Szkocja, gm. Szubin, która otrzymała nazwę Pod Dębami,
- zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin,
- zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2022 rok.
Podczas obrad sesji podjęto także dyskusję w sprawie domków letniskowych zlokalizowanych przy jeziorze w Wąsoszu i jego czystości, dofinansowań dla mieszkańców gminy na wymianę pieca, obsługi osób z niepełnosprawnościami przez pracowników Urzędu, funkcjonowania świetlicy środowiskowej mieszczącej się przy ul. Winnica w Szubinie.
Na zakończenie Przewodnicząca Rady poinformowała, że kolejna, absolutoryjna sesja planowana jest 27 czerwca 2022 roku oraz podziękowała za udział w obradach.