Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” od marca br. realizuje projekt pt.: „Człowiek siłą Krajny i Pałuk”, w ramach którego w 5 świetlicach utworzyło 5 lokalnych centrów aktywności LGD, tzw. mediatek. Mediateki były miejscami spotkań z ofertą aktywnego i efektywnego spędzania czasu wolnego.
Do projektu zrekrutowanych zostało 130 mieszkańców powiatu nakielskiego, którzy wzięli udział w cyklicznych zajęciach m.in. warsztatach cyfrowych, sportowych, kulinarnych oraz wyjazdach tematycznych. Mieszkańcy obszaru Krajny i Pałuk mogli także wziąć udział w wydarzeniach otwartych m.in. wieczorach filmowych oraz warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej.
Październik stanowi dla LGD czas projektowych podsumowań. W związku z tym Partnerstwo serdecznie zaprasza na ostatnie wydarzenie otwarte, będące jednocześnie podsumowaniem działalności pięciu lokalnych mediatek. Podczas podsumowania odbędzie się pokaz sztuki barmańskiej (z bezalkoholowymi koktajlami do degustacji).
Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w wybranym spotkaniu: pod nr tel. 607 822 019 lub 577 753 019, lub e-mail: biuro@rlks.naklo.pl do dnia 19.10.2023 r., do godz. 13.00 (włącznie). Pierwszeństwo udziału w planowanych spotkaniach mają uczestnicy projektu "Człowiek siłą Krajny i Pałuk".
Miejsca spotkań dostosowane są do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową. W przypadku wystąpienia innych potrzeb organizacyjnych, wynikających z niepełnosprawności, prosimy o przekazanie takiej informacji do biura Partnerstwa dla Krajny i Pałuk najpóźniej na 2 dni robocze przed terminem spotkania, w celu odpowiedniego przygotowania miejsca.