8 listopada 2022r. w murach Szubińskiego Domu Kultury odbyła się LI sesja Rady Miejskiej w Szubinie, podczas której dokonano w budżecie Gminy przesunięcia środków finansowych umożliwiających dalszą wypłatę dodatków węglowych.
Obrady poprowadziła Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca przywitała Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Sekretarz Gminy Szubin – Renatę Kabullę, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – Macieja Chłapka, radnych, pracowników Urzędu oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami mieszkańców gminy.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.
Burmistrz przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego za okres od 20.10.2022 r. do 07.11.2022 r. w którym m.in. przekazał mieszkańcom informację, że od dnia dzisiejszego został wszczęty nabór wniosków od osób, które są zainteresowane zakupem paliwa węglowego (groszek i orzech) na preferencyjnych warunkach. Burmistrz dodał, że powyższe wnioski można pobrać ze strony internetowej www.szubin.pl oraz w Urzędzie Miejskim w Szubinie, w biurze nr 31 B (można go pobrać TUTAJ).
Radni podjęli poniższe uchwały:
Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest na 24 listopada 2022 roku.