30 grudnia 2021r. w Szubińskim Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13, odbyła się XLI sesja Rady Miejskiej w Szubinie.
Obrady poprowadziła Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady. Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Robert Rynarzewski.
Przewodnicząca przywitała Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę – Wiolettę Borys-Stachowiak, Skarbnika Gminy Szubin – Wiolettę Martek, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Renatę Michalak oraz pracowników ratusza wraz z obsługę informatyczną.
Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne ze swojej działalności w okresie od 14 grudnia 2021 roku do 29 grudnia 2021 roku.
Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:
Radny Artur Michalak w imieniu Klubu Wspólna Gmina Szubin oraz radny Remigiusz Kasprzak wypowiedzieli się w sprawie projektu budżetu na 2022 rok.
W wolnych głosach radny Marek Gajewski podjął temat skrzyżowania dróg ul. Nakielskiej z Sędziwoja Pałuki i Kościuszki. Radna Teresa Stachowiak poruszyła temat dotyczący odśnieżenia odcinka ul. Polnej w Zamościu, radny Roman Danielewski wypowiedział się w sprawie raportu oddziaływania na środowisko w Kowalewie, radny Stanisław Wypych podziękował za doświetlenie dwóch przejść dla pieszych w Szubinie, radny Berka odniósł się do wypowiedzi radnego Synakiewicza w lokalnej prasie w sprawie zdalnej obecności radnych na posiedzeniach komisji.
Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest 27 stycznia 2022 roku. Pozostając przy głosie Anna Kijowska złożyła wszystkim mieszkańcom gminy Szubin życzenia z okazji nadchodzącego Nowego-2022 roku.